Фантастично отварање сезоне!

ПРВАЦИ БУДУЋЕГ ГЕНКА (БЕЛ), МАЈ 2021 – 1. КОЛО

Сезона 2021. отворена је у Генку са огромним теренима у категоријама ОК Јуниор и ОК.Све данашње звезде картинга показале су своје присуство на белгијској стази, дајући увид у могуће будуће шампионе картинга и шире!Био је то догађај на врхунском нивоу који је одржан на стази Генк, која се налази у региону Лимбурга, Белгија.Сви врхунски тимови и произвођачи били су ту да се такмиче за прва места, са најбољим талентима у данашњем картингу.Упркос повременим претњама са облачног неба, киша није пала осим неколико капи, остављајући конзистентан сув траг током целог догађаја.После напето тродневне трке, коцкаста застава пронашла је актуелног светског шампиона Фреддија Слејтера победника у ОК Јуниору и перспективног Рафаела Камару у категорији ОК

Успон, компактни вод спреман за почетак ОК Јуниора предвођен Фредијем Слејтером (127) са Алексом Пауелом (26) након исцрпљујућих квалификационих трка како би се 90 учесника смањило на 36 финалиста.Десно, подијум ОК Сениор са Рафаелом Камаром на највишој степеници;стартовао је из другог реда финала, али је већ у првом кругу преузео вођство и задржао га до краја 20 кругова.Њему се придружује Џозеф Тарни, добар у одржавању трага лидера да би потом заузео почасно место на Туукка Тапонену
Слике Тхе РацеБок / ЛРН Пхото / РГММЦ – ФГ

Друго издање Шампиона будућности коначно почиње у Генку, после неизвесности на почетку такмичарске сезоне због пандемије.Шампионат претходи тркама Европског првенства у картингу како би возачи и тимови имали прилику да тестирају своја возила и стазу, али које тежи да постане шампионат само по себи нудећи учесницима јединствен и иновативан формат

ОК ЈУНИОР

У 3 групе ОК Јуниора, Џулијус Динесен (КСМ Рацинг Теам) је изненадио први који је био на врху табеле времена испред Алекса Пауела (КР Моторспорт) и Харлија Кибла (Тони Карт Рацинг Теам).Маттео Де Пало (КР Моторспорт) је био на врху друге групе испред Вилијама Мекинтајра (БирелАрт Рацинг) и Кеана Накамуре Берте (Форза Рацинг), али није успео да побољша лидера прве групе, заузевши трећу, шесту и девету позицију. .Киано Блум (ТБ Рацинг Теам) у трећој групи импресионирао је невјероватним временом круга за мотку испред Лукаса Флуке (Кидик СРЛ) и Сонија Смита (Форза Рацинг) док је поправио укупно вријеме за 4 стотинке секунде и освојио укупни штап Мацинтире, Де Пало, Кеебле, Смитх, Флука, Ал Дхахери (Паролин Моторспорт), Блум, Накамура-Берта и Динесен, сви су постигли победе у веома оспораваним квалификационим рундама, показујући већ број потенцијалних победника у категорији.Смит је завршио на врху са пол позиције за предфинале, испред Динесена и Блума.

Недеља је била промена сцене, још више за јуниоре, са сјајним повратком Слејтера који је направио 8 позиција у предфиналу да би стигао до врха, испред Пауела и Блума. Очекивало се да ће финале видети велике битке између првог стартног Пауела. и Слејтер, али је јуниорски светски шампион Фреди Слејтер брзо преузео вођство и никада се није осврнуо, док су Кибл и Смит скочили и затворили топ-3 победивши Пауела који није могао да се такмичи за место на подијуму.

ОК СЕНИОР

Очекивало се да Андреа Кими Антонели (КР Моторспорт) буде један од најбољих кандидата и није разочарао!Био је први који је своје име ставио на врх листе испред Луиђија Колучија (Космиц Рацинг Теам) и Тимотеуша Кухарчика (БирелАрт Рацинг), али га је брзо победио Арвид Линдблад (КР Моторспорт), најбржи у другој групи.Никола Тсолов (ДПК Рацинг) нашао се између Антонелија и Колучија на четвртом, а Рафаел Камара (КР Моторспорт) одмах иза на петом.Арвид Линдблад је био готово незаустављив победивши све осим једне трке где је био други, са слично јаким Андреом Кимијем Антонелијем иза њега са трећим местом, док је Рафаел Камара био трећи одмах иза њих на крају квалификационих рунди.

У недељном предфиналу је дошло до мале промене редоследа, са Антонелијем на првом месту, али је Јое Турнеи (Тони Карт) направио добар скок на друго место, а Рафаел Цамара је завршио топ-3, видевши како је до сада доминантни Линдблад пао на четврто место за почетак финала.Финална трка је брзо одлучена чим је Рафаел Камара искористио брзину коју је показивао целог викенда, скочивши у вођство и рано повукао се

ОДЛОМАК ИНТЕРВЈУ ЏЕЈМС ГАЈДЕЛ

Џејмс Гејдел, председник РГММЦ-а, изузетно је позитиван у погледу предстојеће сезоне, посебно због све већег интересовања многих тимова и возача да се врате на трке.„Драго ми је што видим како је година почела, то је позитиван почетак за картинг уопште и радујемо се узбудљивој серији, док увек радимо на побољшању.'Шампиони' пружају следећи средњи корак да се премости јаз који постоји, више за тимове који долазе из мономаке серије.Веома је другачије! Шампиони будућности, временом, треба да постану самосталан шампионат, али за сада се дефинитивно посматра као припремно поље за ФИА догађаје.”

БЛИЗУ… ФРЕДДИ СЛАТЕР

Актуелни светски шампион Фреди Слејтер из ОК Јуниора успео је да победи у првој трци Шампиона будућности од 90 пријављених возача, најбољих на међународном нивоу, захваљујући посвећености коју је имао у припремама и физички и психички, а пре свега , захваљујући вриједном професионалном раду његовог тима.

1) Након квалификација, ваше најбоље време је било 54.212 што је било брже од квалификација;Шта се десило?

Због кратке квалификационе вожње, нисам имао прилику да покажем своју праву брзину и наилазили смо на саобраћај на разним местима.

2) У предфиналу си кренуо са девете позиције и после само девет кругова преузео вођство;како си то урадио?

Имао сам одличан старт изнутра и знао сам да морам брзо да напредујем у трци пре него што се трка прошири.Срећом, имали смо темпо да се опоравимо.

3) У финалу сте били у вођству свих 18 кругова са великом одлучношћу, невероватна победа.Чему дугујете овај сјајан почетак такмичарске сезоне?

На почетку ове сезоне вредно смо радили на физичком и менталном тренингу.Уз напоран рад тима, комбинација даје најбоље резултате.

4) Да ли имате стратегију коју ћете искористити за предстојеће догађаје Шампиони будућности 2021. године, како бисте освојили ову амбициозну титулу?

Како постајем зрелији возач, знам да је доследност кључна.

Важно је возити сваки круг исто.Трудим се да се тркам брзином и минималним ризиком да бих обезбедио освајање шампионата.

Група ОК Сениора у формацији за старт са Андреом Кимијем Антонелијем (233) на пол позицији уз бок Арвида Линдбланда (232), Рафаела Камаре (228), Луиђија Колучиоа (211) и Џозефа Тарнија (247)

даље у трци, никад се не осврћући до коцкасте заставе.Иза њега је била дуга борба између бранича Турнија и његовог саиграча Туукке Тапонена (Тони Карт) како је направио одличан повратак и успео да престигне у завршним фазама и заузео друго место.Двојица саиграча из КР који су до тада доминирали, Антонели и Линдблад, пали су неколико места назад и завршили на четвртом и петом месту.

ЦЕНЕ И НАГРАДЕ

Трофеји у свакој класи за прва 3 возача која су завршила у финалу у сваком догађају.

ВОЗАЧ ГОДИНЕ

Награда за возача године биће додељена 3 најбоља возача у свакој класи који су се такмичили на догађајима Шампиони будућности 2021. 3 претфинала и 3 финала ће се рачунати комбиновано.Возач са највише бодова биће награђен возачем године.